Представники громадськості закликають владу заборонити аборти

Медики та представники громадських організацій 3 квітня провели у приміщенні УНІАН прес-конференцію на тему: «Легальні аборти – основний фактор занепаду України».

Голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини» Геня Самборська наголосила, що через свій легальний статус аборти в Україні стали явищем масовим, повсякденним, доступним. Кількість вбитих до народження дітей нараховується мільйонами. Страшний рекорд, подібного якому не знала історія людства. «Оскільки велика кількість абортів свідчить про моральний занепад суспільства, нам намагаються показати динаміку зниження абортів.

1

За офіційними даними щороку в Україні абортів налічується біля 200 тисяч на рік. Але ці цифри не відображають реальності, оскільки велика кількість абортів не реєструються, як в приватних клініках, так і в державних.

Акушер-гінеколог, асистент кафедри акушерства та гінекології НМУ ім.Богомольця Олександра Загородня звернула увагу на нищівні наслідки для духовного, психологічного та фізичного здоров’я жінки. «Насамперед, аборти викликають запальні захворювання статевих органів, а у деяких випадках (за ослабленого імунітету) й віддалені запальні процеси в інших органах», – наголосила лікар. До віддалених наслідків, за словами О.Загородньої, належить відчуття провини, що переслідує кожну жінку, яка зробила аборт.

«Штучне переривання вагітності зумовлює розлади гормональної регуляції, наслідком якої є неплідність, розвитком ракових та передракових захворювань молочної залози, шийки матки.», – зазначила лікар, підкресливши, що попередити хворобу завжди краще, ніж лікувати її.

Кандидат біологічних наук Вікторія Оліферчук підкреслила, що аборти – «це велика трагедія для нашої країни». Вона переконана, що проблеми, які українці мають у соціальному, політичному житті зумовлені тим, що «ми купаємося у крові ненарождених дітей».

Учасники прес-конференції закликали українців звернути увагу на «мовчазну війну в абортаріях України». Вони підготували Звернення до Президента України Віктора Януковича та Голови Верховної Ради Володирира Литвина. У документі наголошується, що «держава, яка перестає захищати життя людини від зачаття і до смерті, дозволяючи дискримінацію за стадією розвитку, занепадає, бо підриває основи своєї суспільної та економічної життєздатності, знищує молоде покоління громадян».

На сайті, де було опубліковане Звернення, розпочався спонтанний збір підписів небайдужих.