Постабортний синдром може проявитись через десятки років

Л.Гридковець розповіла, що у практиці психологів спостерігаються випадки розвитку шизофренії у жінок літнього віку, де першопричина є саме аборт. «Коли піднімаєш першопричину з глибинного рівня виявляються факти абортованості у минулому, непрощення жінки себе. При чому цього непрощення не було одразу після аборту. Воно починає розвиватися з часом у контексті зростання особистості, зміни її світоглядних позицій», – зазначила Л.Гридковець.
1
Психолог наголосила, що жінка, яка вдається до аборту, сама належить до категорії «уцілілих» (від штучного переривання вагітності). «У родині такої жінки робили аборти або матір, або бабусі. Синдром «уцілілого» спостерігається у 70-80% родин нашого суспільства,» – підкреслила психолог.

Посилаючись на результати дослідження, яке проводилося науковцями серед студентської молоді чотири роки тому, фахівець зазначила, що 76 % молоді мали суїцидальні думки чи вчинки. «Коли ми почали досліджувати цю категорію молоді, з’ясувалося, що в анамнезі усіх їхніх родин був присутній аборт. Водночас ми провели дослідження серед молоді, яка не мала суїцидальних думок, ані вчинків, відповідно там наявність абортів була тільки у десяти відсотках випадків», – наголосила Л.Гридковець.

Вона також підкреслила, що штучне переривання вагітності провокує певний сценарій проживання дійсності. Для синдрому «уцілілого» характерна фіксація дитини або на стані – я не потрібен у цьому світі, або – я не можу пробачити те, що зі мною хотіли зробити. Хоча безпосередньо до дитини не було застосовано жодної думки абортивного характеру, а аборт був перед народженням дитини або після», – зауважила фахівець.

Таким чином, за словами психолога, чинник «уцілілого» формується незалежно від того чи були думки щодо конкретної дитини чи був анамнез у даній родині.